میوه و سبزیجات

میوه های مخصوص افراد دیابتی

میوه های مخصوص افراد دیابتی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند، کسانی بیماری دیابت دارند، نمی‌توانند تمامی میوه ها را مصرف کنند، در صورتی که این مسئله اشتباه هست و کسانی که دیابت دارند باید از میوه هایی طبیعی و سالم که قند طبیعی دارند استفاده کنند. در این مطلب به میوه های مخصوص افراد دیابتی می‌پردازیم. طبق گزارش، از هر 20 نفر ایرانی یک نفر به دیابت مبتلاست و حدودا نیمی از این افراد از دیابت خود اطلاعی ندارند.

افرادی که دیابت دارند باید از مصرف میوه های فرآوری شده و آبمیوه ها خودداری نمایند.

✅ دیابتی‌ها باید از میوه‌های طبیعی استفاده کنند.

چه میوه هایی برای افراد مبتلا به دیابت مناسب است؟

میوه هایی که برای افراد مبتلا به دیابت مناسب هستند را معرفی می‌کنیم و باید توجه داشته باشید هر میوه را به اندازه مصرف کنید.

سیب های شیرین و آبدار

سیب هایی که شیرین و آبدار هستند برای افراد مبتلا به دیابت پیشنهاد می‌شود. سیب حاوی: فیبرهای محلول، ویتامین C و آنتی‌اکسیدان است. میوه سیب به دلیل داشتن پکتین به سم‌زدایی بدن و حذف مواد مضر کمک بسیاری زیادی می‌کند و نیاز بدن را برای انسولین تا 35 درصد کاهش می‌دهد. سیب برای جلوگیری از بیماری های چشمی در افراد مبتلا به دیابت کمک می‌کند. شاخص گلوکز در سیب بین 30 الی 50 درصد است. انواع سیب با تمامی رنگ ها، در همه فصل ها پیدا می‌شوند.

سیب های شیرین و آبدار

توصیه به افراد دیابتی برای مصرف سیب: روزانه یک سیب کوچک یا متوسط مصرف کنید.

پیشنهاد ما به شما » خرید سیب زرد با بهترین کیفیت از میوه رسون

پرتقال برای کنترل قند خون

پرتقال یکی از میوه های سالم و مفید برای رژیم غذایی در افراد دیابتی است. میوه پرتقال حاوی: فیبر، ویتامین C و تیامین است و نقش مهمی در کنترل قند خون دارد. قند موجود در پرتقال، شاخص گلوکز پایینی داشته و گلوکز آن به آرامی وارد خون می‌شود و به همین دلیل انسولین خون را تنظیم و بالانس می‌کند. شاخص گلوکز در پرتقال بین ۳۱ تا ۵۱ است.

پرتقال مناسب برای کنترل قند خون

توصیه به افراد دیابتی برای مصرف پرتقال: روزانه یک پرتقال مصرف کنید. توجه کنید که بهتر است آب پرتقال را به دلیل عدم داشتن فیبر، کمتر مصرف کنید.

پیشنهاد ما به شما » خرید پرتقال تامسون جنوب با بهترین کیفیت از میوه رسون

کیوی میوه دیابتی ها

کیوی یکی از میوه هایی است که برای افراد دیابتی بسیار مفید و باعث کاهش سطح قند خون می‌شود. میوه کیوی حاوی ویتامین C ،E و A، زردینه، پتاسیم و مقدار بالایی بتاکاروتن است که در برابر رادیکال های آزاد محافظت می‌کند و برای بهبود سلامتی بدن نقش مهمی را ایفا می‌کند. کیوی دارای فیبر و کربوهیدرات است و به کنترل قند خون و کلسترول کمک زیادی می‌کند. شاخص گلوکز در کیوی بین ۴۷ تا ۵۸ است.

کیوی میوه دیابتی ها

توصیه به افراد دیابتی برای مصرف کیوی: روزانه یک عدد کیوی مصرف کنید. کیوی به دلیل کنترل سطح قندخون می‌تواند جایگزین سالم و مفید برای میان وعده هایی با قند و چربی بالا باشد.

پیشنهاد ما به شما » خرید کیوی با بهترین کیفیت از میوه رسون

گریپ فروت کنترل کننده وزن در دیابتی ها

گریپ فروت همانند پرتقال، دارای ویتامین C و فیبر است. میوه گریپ فروت دارای زردینه ای به نام نارینجنین است و در وزن مناسب، برای افراد دیابتی نقش مهمی دارد و باعث پیشگیری و کنترل دیابت می‌شود. شاخص گلوکز در گریپ فروت 25 است.

گریپ فروت کنترل کننده وزن در دیابتی ها

توصیه به افراد دیابتی برای مصرف گریپ فروت: روزانه یک گریپ فروت مصرف کنید تا سطح قند خون کنترل شود. پیشنهاد می‌کنیم به جای آبمیوه، از خود گریپ فروت استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما » خرید گریپ فروت با بهترین کیفیت از میوه رسون

توت فرنگی حفظ و بهبود کلسترول خوب

توت فرنگی حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و فیبرهایی است که در کنترل سطح قند خون نقش مهمی دارند. آنتی اکسیدان های موجود در توت فرنگی با کاهش کلسترول بد (LDL) و  به حفظ و بهبود کلسترول خوب (HDL) کمک می‌کند. مصرف میوه توت فرنگی، شما را تا مدت زیادی سیر نگه می دارد و سطح قند خون را ثابت و سطح انرژی بدن را افزایش می‌دهد. به دلیل کربوهیدرات کم، شاخص گلوکز توت فرنگی ۴۰ است.

توت فرنگی حفظ و بهبود کلسترول خوب

توصیه به افراد دیابتی برای مصرف توت فرنگی: روزانه سه چهارم فنجان مصرف کنید. همچنین می‌تواند با سالاد و یا با غلات ترکیب کرده و به عنوان یک میان وعده سالم استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما » خرید توت فرنگی با بهترین کیفیت از میوه رسون

هندوانه میوه پرآب با قند طبیعی

هندوانه جزو میوه های پرطرفدار ایرانی هاست. میوه هندوانه پرآب و با قند طبیعی، فیبر، مواد معدنی نیازهای بدن شما را برطرف می‌کند. قند این میوه برای افراد دیابتی بسیار مفید بوده و به سلامتی آنها کمک می‌کند. مصرف هندوانه برای دیابتی ها توصیه می‌شود.

هندوانه میوه پرآب با قند طبیعی

توصیه به افراد دیابتی برای مصرف هندوانه: به اندازه مصرف کنید.

پیشنهاد ما به شما » خرید هندوانه با بهترین کیفیت از میوه رسون

آووکادو چربی اشباع شده سالم

آووکادو جزو میوه هایی است که چربی اشباع شده آن سالم است. میوه آواکادو برای پایداری قند خون، موثر بوده و حاوی فیبر و پتاسیم است. همچنین اووکادو برای جلوگیری از بیماری نوروپاتی دیابتی توصیه می‌شود.

آووکادو چربی اشباع شده سالم

توصیه به افراد دیابتی برای مصرف آواکادو: روزانه یک عدد آواکادو مصرف کنید. همچنین می‌توانید در سالاد و ساندویچ هم استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما » خرید آواکادو با بهترین کیفیت از میوه رسون


شما می‌توانید میوه های مخصوص افراد دیابتی را از سایت تهیه کنید تا با بهترین کیفیت در کمترین زمان در مشهد تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *